• blog
  • قطعات و لوازم بیل مکانیکی، نو یا دست دوم ؟

hitachi-excavator

اگر به هر طریقی با ماشین آلات ساختمانی و معدنی مانند بیل مکانیکی و لودر سر و کار دارید قطعا برایتان پیش آمده که قطعه‌ای از دستگاه نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد. اگر قطعه نیاز به تعویض داشته باشد، در بازار قطعات نو و دست دوم (کارکرده) وجود دارند. اما اپراتور بیل مکانیکی باید کدام بازار را انتخاب کند؟ اپراتور بیل مکانیکی معدنی باید به تاثیرات کوتاه مدت و دراز مدت انتخاب خود بیندیشد. در واقع خرید قطعه نو یا دست دوم و کارکرده تاثیرات متفاوتی در کوتاه مدت و بلند مدت بر روی بیل‌های مکانیکی خواهند داشت.

در ابتدا به تاثیرات کوتاه مدت انتخاب بین قطعات نو و دست دوم می‌پردازیم:

هزینه اولیه: قطعا هزینه اولیه قطعات نو و اورجینال بیشتر و گران‌تر برای اپراتور بیل مکانیکی تمام می‌شود. همچنین قطعات دست دوم تا ۵۰ درصد و یا حتی بیشتر از ۵۰ درصد هزینه کمتر نسبت به قطعه اصلی خواهد داشت.

استهلاک اولیه: قطعات نو و اصلی در مقایسه با قطعات دست دوم بیل مکانیکی استهلاک کمتری را خواهند داشت.

تعمیرات و نگهداری: هزینه تعمیرات و نگهداری قطعات اصلی و نو بیل مکانیکی بسیار کم‌تر از هزینه تعمیرات قطعات دست دوم است. در واقع قطعات دست دوم هم هزینه تعمیرات بالاتری دارند هم بیشتر اوقات بی دلیل و در تعداد دفعات بالاتری دچار اشکال فنی می‌شوند.

ضمانت‌نامه:گارانتی بودن قطعات نو و اصلی در مقایسه با قطعات دست دوم که ممکن است گارانتی نباشند مزیت محسوب می‌شود.

اگر بخواهیم به تاثیرات دراز مدت بپردازیم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

طول عمر: قطعات اصلی و نو بیل مکانیکی بیش از ۵ سال طول عمر خواهند داشت در حالی که قطعات دست دوم و کارکرده در اکثر موارد خیلی زود کارایی خود را از دست می‌دهند.

هزینه‌های کاری: هنگامی که شما از قطعات اصلی بیل مکانیکی خود استفاده می‌کنید در واقع هماهنگی قطعات کل دستگاه با هم بیشتر است چرا که کلیه قطعات ساخت کشور تولید کننده بیل مکانیکی است و یکپارچگی دستگاه حفظ می‌گردد. به همین علت مصرف سوخت کمتر، سرعت کاری بیشتر، هزینه‌های تعمیرات کمتر و کارایی بالاتر نتیجه استفاده از قطعات اصلی است.

با توجه به مواردی که گفته شد در واقع انتخاب برای اپراتور بیل مکانیکی ساده خواهد بود. در یک کلام اپراتور بیل مکانیکی برای پرهیز از هزینه‌های اضافی مانند تعمیرات، مصرف سوخت بالاتر و … باید از قطعات اصلی و نو مطابق با شرکت سازنده دستگاه استفاده کند.

هیتاچی یکی از بزرگترین شرکت‌ها در زمینه تولید ماشین آلات ساختمانی و معدنی در دنیا می‌باشد که انواع بیل مکانیکی و لودر در سبد محصولات خود ارائه می‌دهد. خدمات پس از فروش و ارائه قطعات اصلی در سطح کیفیت قطعات اولیه دستگاه از جمله وظایف هیتاچی در قبال مشتریانش بوده است.

در حال حاضر شرکت آرین ماشین راهبرد تنها نماینگی رسمی بیل مکانیکی هیتاچی در ایران می‌باشد. علاوه بر ارائه محصولات هیتاچی، خدمات پس از فروش نیز ارائه می‌دهد.

اطلاعات تماس

  • دفتر فروش: تهران، کیلومتر ۹ جاده مخصوص کرج، خیابان نخ زرین پلاک ۲۱
  • کد پستی:۱۳۸۹۷۴۴۵۶۱
  • تلفن فروش: ۴۴۵۶۰۶۲۲ – ۰۲۱
  • فکس: ۴۴۵۶۹۲۶۹ – ۰۲۱
  • مرکز خدمات پس از فروش: تهران، کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص کرج، خیابان سی ام، پلاک ۸
  • تلفن مرکز خدمات پس از فروش : ۴۴۹۰۹۰۳۱-۰۲۱

ارتباط با ما


 Tommy Wingels Womens Jersey